Webeo: webová řešení pro Vás
Webové studio webeo si klade za cíl přinést živnostníkům a malým firmám kvalitní a cenově dostupné řešení online marketingu

webeo společenské @webeocz

Návrh a analýza webu

Stejně jako pro dům je základem kvalitní projekt, i pro webovou stránku je základem kvalitní návrh všech funkcí. Díky našemu několikaletému působení v oblasti webových aplikací Vám můžeme nabídnout zpracování kvalitní projektové dokumentace a návrhu celého webu. Hotová analýza pak slouží programátorům ke snadné výrobě kvalitního software, který požene Váš web k úspěchu. Součástí analýzy jsou mimo jiné drátěné modely designu (wireframy), seznamy případů užití, testovací scénáře pro uživatelské testování a detailní rozbory všech funkčních požadavků. Dále nabízíme oponenturu a připomínkování analýzy připravené Vašimi odborníky.

Tvorba webových prezentací a aplikací

Weby vytváříme nejen s ohledem na moderní trendy a technologie, ale hlavně s myšlenkou na jejich pozitivní dopad na situaci klienta. Web chápeme v první řadě jako marketingový nástroj, který má za cíl přesvědčit návštěvníka, že Vaše firma je pro jeho potřeby ten jediný správný partner a může vám plně důvěřovat. Samozřejmostí je zohlednění všech psaných i nepsaných pravidel přístupnosti, aby web nekladl návštěvníkům zbytečné překázkya vedl je k jejich cíli, to jest vyřešení problému, se kterým na web přišli. Ať už to je sehnání dodavatele materiálu nebo zajištění požadované služby. Pevně věříme, že web se může stát pro většinu firem hlavním prodejním a reklamní kanálem, který bude generovat vysoké zisky prakticky bez práce a starostí.

Provoz webů

Předáním hotové webové prezentace naše práce nekončí. Pokud má web plnit svůj účel a přinášet majiteli zisk, je nutné, aby jeho provoz byl bezproblémový. Našim klientům nabízíme hostování webových prezentací na našem vlastním serverovém zázemí. V současnosti máme k dispozici dva produkční servery v Praze a do konce roku 2012 máme v plánu přidat záložní server do Brna. Tím zajistíme bezproblémovou dostupnost webové prezentace i v případě, že by serverovnu v Praze potkal nějaký nečekaný "zásah shůry".

Dále nabízíme možnost správy serverového prostředí našich klientů. Pokud má již klient vlastní webový server, ať už virtuální VPS nebo fyzický stroj, nabízíme převzetí jeho správy a tím ulehčení starostí klienta. Tuto službu využívá např. úspěšný český start-up Brand Embassy, kterému se staráme o rozsáhlou serverovou farmu, nebo přední české postprodukční a VFX studio UPP a.s..

SEO, SEM, PPC kampaně

Sebelepší web bez návštěvníků nevydělá ani korunu. Proto se už při návrhu webu snažíme o zajištění maximální možné optimalizace právě pro návštěvníky. Hlavní a nejdůležitější stránkou SEO optimalizace je kvalitní a unikátní obsah, připravený vždy ve spolupráci se zástupci klienta. Obsah musí nejen zaujmout, ale zároveň dát návštěvníkovi jasnou zprávu, že tento web vyřeší jeho situaci snadno a k jeho maximální spokojenosti.

Bohužel, zvláště u nového webu trvá mnohdy měsíce, než se na webu objeví dostatečné množství návštěvníků z přirozeného vyhlédávání. Proto je nutné, zvláště na počátku existence webu, si pomoci investováním do PPC reklamy. Na největším českém vyhledávači seznam.cz se vyplatí investovat do systému sklik.cz, na návštěvníky googlu zase políčíme pomocí Google AdWords.

A co že to vlastně PPC je? Můžete si to představit jako krátký inzerát (většinou o délce do 100 znaků), který se na základě definovaných klíčových slov zobrazuje vedle běžných výsledků vyhledávání. Klient poté platí nějakou malou částku (v řádu jednotek korun nebo i méně) za každého návštěvníka, který na jeho inzerát klikne a tím se dostane na klientův web. Jednoduché a výhodné pro obě strany. PPC reklama vám totiž přináší návštěvníky, kteří hledají a mají zájem přesně o to, co vy nabízíte. Není to žádný "lov granátem", kdy doufáte že aspoň jeden ze zasažených bude mít zájem. Je to spíše přesný výběr návštěvníků, u kterých je velká šance, že právě vy se stanete jejich dvorním dodavatelem.